Arbetarekommuner

Arvika
Facebook
E-post: info@arvika.sap.se

Kenneth Johannesson, Ordförande:
Telefon: 070-610 69 74
E-post:  kenneth.johannesson@arvika.se

Peter Söderström, kommunalråd
Telefon: 0570-816 96
E-post: peter.soderstrom@arvika.se

Eda
Facebook

Odd Westby, ordförande
Telefon: 070-363 19 58
E-post:odd.westby@telia.com

Hans-Peter Jessen, oppositionsråd
Telefon: 073-075 55 94
Mail: jessen.hanspeter@gmail.com

Filipstad
Facebook
E-post: sap.filipstad@telia.com

Jomark Polintan, ordförande
Telefon: 073-047 46 55
E-post: jomark_polintan@hotmail.com

Åsa Hååkman Felth, kommunalråd
Telefon mobil: 070-594 20 63
E-post: asa.haakman-felth@filipstad.se

Grums
Facebook
E-post: grums-sossen@outlook.com

Erivan Waysi, ordförande
Telefon: 072-889 52 24
E-post: waysierivan@gmail.com

Malin Hagström, kommunalråd
Telefon: 073-321 14 15
E-post: malin.hagstrom@grums.se

Hagfors
Facebook

Mikael Dahlqvist, ordförande
Telefon: 072-538 41 80
E-post: mikael.Dahlqvist@riksdagen.se 

Tomas Pettersson (S), oppositionsråd 
Telefon: 076-843 04 30
E-post: tomas.pettersson@hagfors.se

Hammarö:
Telefon: 054-51 01 26
E-post: kontakt@shammaro.se 
Hemsida: http://shammaro.se
Facebook: https://www.facebook.com/shammaro

Karin Bäckman, ordförande
Telefon: 070-601 32 13
E-post: karin.backman@kommunal.se  

Solveig Gard, kommunalråd
Telefon: 070-542 50 32
E-post: solveig.gard@hammaro.se 

Karlstad
Facebook
Hemsida

Ombudsman Lars-Erik Soting
Telefon: 070-378 37 66
E-post: karlstad@socialdemokraterna.se

Sofia Magnusson, ordförande
Telefon: 070-001 05 68
E-post: sofia.magnusson@karlstad.se

Linda Larsson, oppositionsråd
Telefon: 070-204 48 61
E-post: linda.larsson@karlstad.se

Kil
Facebook

Dragan Tesovic, ordförande
Tel: +46 70-651 43 41
E-post: dragan_tesovic@hotmail.com

Anders Johansson, kommunalråd
Tel: 070-660 66 99
E-post: anders.johansson@kil.se

Kristinehamn

Telefon: 0550-660 775
E-post:   sap.kristinehamn@live.se
Facebook

Lars Nilsson, ordförande
070-562 61 53
lars.nilsson@kristinehamn.se   

Bjarne Olsson, oppositionsråd 
070-698 82 52
bjarne.olsson@kristinehamn.se 

Munkfors

Pia Falk, ordförande
Telefon mobil: 070-266 14 26
E-post: pia.f@telia.com

Mathias Lindqvist, kommunalråd
Telefon: 073-280 78 66 
E-post: mathias.lindquist@munkfors.se

Storfors
Facebook
E-post: storfors@socialdemokraterna.se

Evalotta Härdig Eriksson, ordförande
Telefon: 070 512 36 40
E-post: eva-lotta.hardigeriksson@storfors.se

Hans Jildesten, kommunalråd
Telefon: 0550-651 52 alternativt 070-606 51 52.
E-post: hans.jildesten@storfors.se

Sunne
Facebook

Linda Johansson, ordförande
E-post: socialdemokraternaisunne@gmail.com
Tel: 070-364 16 03

Tobias Eriksson, kommunalråd (sjukskriven)
E-post: tobias.eriksson@sunne.se 
Tel: 0565-160 04, 070-185 02 82

Säffle
Facebook
E-post: safflearbetarekommun@outlook.com

Bo Augustsson, ordförande
Telefon: 070-541 77 38
E-post: b.augustsson@telia.com

Ann Mlakar, oppositionsråd
Telefon: 070-663 64 53
E-post: ann_mlakar@hotmail.com

Torsby-Nordvärmland

Facebook
E-post: socialdemokraterna.torsby@telia.com
Hemsida: http://www.s-info.se/region/default.asp?id=142

Ann-Katrin Järåsen, ordförande
Telefon mobil: 070-190 61 07

Peter Jonsson, kommunalråd
Telefon: 073-097 66 92
E-post: peter.jonsson@torsby.se

Ullerud-Forshaga
E-post: ullerud-forshaga@socialdemokraterna.se

Maria Norell, ordförande
Telefon mobil: 076-831 98 92
E-post: maria.norell@forshaga.se

Per Lawén, kommunalråd
Telefon: 076-725 33 30
E-post: per.lawen@forshaga.se

Årjäng
E-post: socialdemokraterna.arjang@outlook.com
Facebook
Följ vår riksdagsledamot Gunilla Svantorps blogg här

Henrik Wiig Pettersson, ordförande
Telefon: 070-547 15 60
E-post: henrik@egenbar.se

Daniel Schützer, kommunalråd
Telefon: 0573-141 10
E-post: daniel.schutzer@arjang.se

facebook Twitter Email