Arbetarekommuner

Arvika
Facebook
E-post: info@arvika.sap.se

Kenneth Johannesson,Ordförande:
Telefon: 070-610 69 74
E-post:  kenneth.johannesson@arvika.se

Peter Söderström, kommunalråd
Telefon: 0570-816 96
E-post: peter.soderstrom@arvika.se

Eda
Facebook

Odd Westby, ordförande
Telefon: 070-363 19 58
E-post:odd.westby@telia.com

Hans-Peter Jessen, oppositionsråd
Telefon: 073-075 55 94
Mail: jessen.hanspeter@gmail.com

Filipstad
Facebook
E-post: sap.filipstad@telia.com

Åsa Hååkman Felth, ordförande
Telefon mobil: 070-594 20 63
E-post: asa.haakman-felth@filipstad.se

Per Gruvberger, kommunalråd
E-post: per.gruvberger@filipstad.se
Telefon: 070-200 97 89

Grums
Facebook
E-post: grums-sossen@outlook.com

Malin Hagström, ordförande
Telefon: 073-321 14 15
E-post: hagstrommalin@hotmail.com

Leif Haraldsson, kommunalråd
Telefon: 0555-421 42 eller 070-573 40 68
E-post: leif.haraldsson@grums.se

Hagfors
Facebook

Mikael Dahlqvist, ordförande
Telefon: 072-538 41 80
E-post: mikael.Dahlqvist@riksdagen.se 

Tomas Pettersson (S), oppositionsråd 
Telefon: 076-843 04 30
E-post: tomas.pettersson@hagfors.se

Karlstad
Facebook
Hemsida

Ombudsman Lars-Erik Soting
Telefon: 070-378 37 66
E-post: karlstad@socialdemokraterna.se

Kenneth Svensson, ordförande
Telefon: 070-724 13 77
E-post: kenneth.svensson@karlstad.se

Linda Larsson, oppositionsråd
Telefon: 070-204 48 61
E-post: linda.larsson@karlstad.se

Kil
Facebook

Jessica Hildén
Tel: 072-745 48 73
E-post: unicorn201@hotmail.com

Anders Johansson, kommunalråd
Tel: 070-660 66 99
E-post: anders.johansson@kil.se

Kristinehamn

Telefon: 0550-660 775
E-post:   sap.kristinehamn@live.se
Facebook

Lars Nilsson, ordförande
070-562 61 53
lars.nilsson@kristinehamn.se   

Bjarne Olsson, oppositionsråd 
070-698 82 52
bjarne.olsson@kristinehamn.se 

Munkfors

Pia Falk, ordförande
Telefon mobil: 070-266 14 26
E-post: pia.f@telia.com

Mathias Lindqvist, kommunalråd
Telefon: 073-280 78 66 
E-post: mathias.lindquist@munkfors.se

Skoghall
Telefon: 054-51 01 26
E-post: kontakt@shammaro.se 
Hemsida: http://shammaro.se
Facebook: https://www.facebook.com/shammaro

Karin Bäckman, ordförande
Telefon: 070-601 32 13
E-post: karin.backman@kommunal.se  

Per Aspengren, oppositionsråd 
Telefon: 070-220 00 86
E-post: per.aspengren@hammaro.se

Storfors
Facebook
E-post: storfors@socialdemokraterna.se

Eva-Lotta Härding, ordförande
Telefon: 070 512 36 40
E-post: eva-lotta.hardigeriksson@storfors.se

Hans Jildesten, kommunalråd
Telefon: 0550-651 52 alternativt 070-606 51 52.
E-post: hans.jildesten@storfors.se

Sunne
Facebook

Linda Johansson, ordförande
E-post: socialdemokraternaisunne@gmail.com
Tel: 070-364 16 03

Tobias Eriksson, kommunalråd
E-post: tobias.eriksson@sunne.se 
Tel: 0565-160 04, 070-185 02 82

Säffle
Facebook
E-post: safflearbetarekommun@outlook.com

Svante Mlakar, ordförande
Telefon: 070-522 73 96
E-post: svante.mlakar@telia.com

Ann Mlakar, oppositionsråd
Telefon: 070-663 64 53
E-post: ann_mlakar@hotmail.com

Torsby-Nordvärmland

Facebook
E-post: socialdemokraterna.torsby@telia.com
Hemsida: http://www.s-info.se/region/default.asp?id=142

Tommy Olsson, ordförande
Telefon mobil: 072-275 89 10
E-post: olsstom@hotmail.com

Ann-Katrin Järåsen, kommunalråd
Telefon: 073-271 22 03
E-post: ann-katrin.jarasen@torsby.se

Ullerud-Forshaga
E-post: ullerud-forshaga@socialdemokraterna.se

Marian Gustavsson, ordförande
Telefon mobil: 073-974 86 49
E-post: marian.gustavsson@hotmail.com

Per Lawén, kommunalråd
Telefon: 070-636 26 95
E-post: per.lawen@forshaga.se

Årjäng
E-post: socialdemokraterna.arjang@outlook.com
Facebook
Följ vår riksdagsledamot Gunilla Svantorps blogg här

Daniel Markstedt, ordförande
Telefon: 070-520 36 28
E-post: daniel.markstedt@icloud.com

Daniel Schützer, kommunalråd
Telefon: 0573-141 10
E-post: daniel.schutzer@arjang.se

facebook Twitter Email